Autor Wątek: Polska mistrzem Polski (a może i Świata?)  (Przeczytany 220 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline saintan

• paranoia activity
  • Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
Polska mistrzem Polski (a może i Świata?)
« dnia: Lipiec 11, 2017, 22:21:22 »
Zajmujemy 6 miejsce w rankingu Fifa ! (brane są statystyki na podstawie ostatnich 4 lat)
https://www.fifa.com/fifa-world-ranking/index.html

A jeszcze w 2013 byliśmy poza pierwszą 70 w tymże rankingu !

Jak powiedział trener Nawałka: są jeszcze rezerwy.

Uważacie, że możemy coś zdziałać, w razie awansu na MŚ w Rosji ?

Mnie osobiście marzy się wygrana z gospodarzami np w meczu otwarcia :) Albo dokopanie Anglikom.

Osobiście jestem dumny z tej reprezentacji, wiele lat czekałem na drużynę, która ma charakter...były co prawda udane mecze za Engela, za Janasa (niebywałe wyniki 2004-2005, przeciwnicy nierzadko nas mocno cisneli, a tu 1 kontra, 2 kontra,  bach i pozamiatane), a także za Beenhakkera, ale były to albo pojedyncze spotkania, lub ze słabymi rywalami (oglądam mecze repry od 1999 roku)

Fakt, że ostatnio punktujemy głównie za sprawą Lewandowskiego, ale na jego gole pracują pozostali zawodnicy z pola.
Nasi piłkarze wreszcie są kupowani za spore pieniądze (np. lada moment Szczęsny do Juventusu, 15 mln euro; rok temu Glik, Zieliński, Krychowiak, Milik zmieniali kluby za grube 'bańki').

pozdrawiam
-saintan-

Offline Masahara

• Mister Całokształtu 2016
Odp: Polska mistrzem Polski (a może i Świata?)
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 12, 2017, 11:25:57 »
To tylko ranking cieszy on rzeczywiście oko może też dać pewien prestiż co wiążę się np z zainwestowaniem jakiegoś sponsora czy innego reklamodawcy.
Muszę przyznać, że nie sądziłem, iż takich czasów naszej reprezentacji dożyje. Plusem jeśli utrzymamy tak wysoką lokatę jest to, że w następnych kwalifikacjach będziemy losowani z 1 koszyka i np na takich Niemców nie będziemy mogli w w grupie już trafić. Nie wiem czy pamiętasz, ale np Belgia, która głownie wygrywała kwalifikacje a na euro grała słabiej zajmowała w rankingu 2 miejsce  i myślę Polskę też na to stać. Po katastrofalnym Euro 2012 Polska jako kraj mysle się budzi nie tylko w piłce ale także zauważ wygraliśmy lekkoatletyk ME. Chciałbym by w Polakach zmieniła się te mentalność niewolnicza bo to dawało by nam lepsze jeszcze wyniki na przyszłość ale to wymaga LAT zmiany pokolenia, stawiana na polskie nie na obce. Zaprzestania plucia na polską godność , kraj, ludzi. a sukcesów będzie jeszcze więcej to ci gwarantuje. Wszystko jest w naszych głowach.
保留中の死

くちびる に どく を ぬて ぼく の へじゃ に きた でしおう
あなた の きす で もう からだ も のう も とけてしまい そう。

はきけ が する くらい あなた の こころ うつくしい の に。
なに ひとつ できない ぼく に どうして きすして くれる の?

Nakładasz na me usta truciznę, gdy tylko pojawiasz się u mnie.
Twój pocałunek sprawia, że me całe ciało topnieje.

Twoje serce jest o wiele piękniejsze w porównaniu do ran, które pokazujesz.
Dla czego całujesz mnie skoro w Twoich oczach nic nie znaczę?

Offline kubika7

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 12, 2017, 13:01:16 »
Rankingi nie grają takie moje zdanie. Mocno zawyżony ranking dzięki zwycięstwom w słabej grupie z drużynami kiedyś silnymi Rumunia, Dania które są w kryzysie obecnie. Realnie czysto  piłkarsko/na boisku jesteśmy 15-20 na świecie moim zdaniem.

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 12, 2017, 13:21:09 »
Nasza reprezentacja zazwyczaj gra sparingi z przeciętniakami, bo o dobrego partnera do gry było cięzko właśnie przez kiepski ranking. Teraz powinniśmy postarać się o spotkania z zespołami z TOP 10 i wtedy boisko zweryfikuje nasze realne możliwości. Chętnie obejrzałbym sobie mecz z Anglikami, Francuzami albo Hiszpanami.

Offline kubika7

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 12, 2017, 13:43:19 »
No mieliśmy takie spotkania przed ME 2012 0-0 Portugalia 2-2 Niemcy 2-1 Argentyna itp. Także towarzyskie to śmieszne mecze nic nie mówiące.

Offline grotek

• Profesor
  • Geniusz na kacu :P
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 18, 2017, 20:06:20 »
Raczej po tylu latach komedii nie uwierzę że Polska reprezentacja dojedzie do czegokolwiek.
"Nigdy nie dowiesz się jak silny jesteś dopóki bycie silnym nie będzie jedynym wyborem jaki ci pozostanie"
"Jesteśmy Fobicy. Jesteśmy Legionem. Nie przebaczamy. Nie zapominamy. Spodziewajcie się nas"