Autor Wątek: Powstanie Warszawskie  (Przeczytany 122 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mycha85

• Kolorek mycha85
  • Miejsce pobytu: Myszowo
Powstanie Warszawskie
« dnia: Sierpień 01, 2017, 11:38:11 »

Hmmmm.... o to takie dwa spoty pojawiły się w sieci. Niby nic ale jednak to dużo . Są przedstawieni powstańcy , którzy no niestety są zapomniani . A tak naprawdę dzięki nim i ludziom im podobnym istnieje na mapie świata Polska . Wtedy to były dzieci ( bo i one walczyły ) i młodzież , która bardzo wiele poświeciła . Nie musimy my młodzi ze wszystkim zgadać co mówią seniorzy  ale jednak należy się im szacunek za to że możemy żyć w pewnym sensie we wolnym kraju , możemy mówić po polsku , możemy być po prostu Polakami . Domyślam się ,że znajdą się tacy co nie zgodzą się z decyzja powstańców ale oni wtedy wybrali to co uważali za słuszne , właściwe . Hmmm.... nurtuje mnie pytanie ilu z nas by się zdecydowało na to co oni zrobili ?? Bo przecież poświęcili swoja młodość i czasem nawet życie bo wielu z nich nigdy już nie wróciło do swoich bliski . W ten ważny dzień okażmy szacunek i wdzięczność tym którzy przeżyli ale i tym co zginęli we walce o wolność  .

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM
"Jaskółka czarny sztylet, wydarty z piersi wiatru
Nagła smutku kotwica, z niewidzialnego jachtu
Katedra ją złowiła w sklepienia sieć wysoką
Jak śmierć kamienna bryła
Jak wyrok naw prostokąt ...."

Offline Supa

• Mister Całokształtu 2013
Odp: Powstanie Warszawskie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 01, 2017, 12:19:41 »
Nie chce wyjść na jakiegoś chama, prostaka, gbura, niewdzięcznika, aroganta czy oszołoma ale pragnę tylko zapytać, mam nadzieję że tym nikogo nie urażę, na pewno to nie jest moja intencją. Pytam po prostu z ciekawości, może o czymś nie wiem i czegoś nowego się dowiem, tylko tyle :)

A tak naprawdę dzięki nim i ludziom im podobnym istnieje na mapie świata Polska .

Pozwoliłem sobie zacytować :) Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale dzięki Powstaniu Warszawskiemu Polska istnieje na mapie świata? Czy może po prostu chodzi o całą działalność podczas II wojny światowej tych ludzi którzy również brali udział w Powstaniu Warszawskim? 

ale jednak należy się im szacunek za to że możemy żyć w pewnym sensie we wolnym kraju , możemy mówić po polsku , możemy być po prostu Polakami .

Tutaj mam dość podobne pytanie.  Jak Powstanie Warszawskie przełożyło się na naszą wolność i to że możemy mówić po polsku? Bo jest może jakiś związek o którym nie wiem, tego nie wykluczam :)

Oczywiście w pełni zgadzam się z tym że Powstańcom należy się szacunek i że byli bohaterami. Też rozumiem motywy które nimi kierowały, ciężko ich nie brać pod uwagę.
Tego co napisałem wyżej proszę nie odbierać jako próbę dyskredytacji powstańców, nie chcę im odbierać również zasług. To nie jest atak skierowany w stronę powstańców ani tym bardziej do Ciebie mycha85 :)
Zgadzam się również z tym że nie każdy byłby w stanie zdobyć się na taki niesamowity akt odwagi przy tak niesprzyjających okolicznościach, oni mieli świadomość tego w jak niekorzystnej sytuacji się znajdują, oczywiście nie wszyscy i oczywiście nie całościowo. Po cichu liczono że jednak pomogą nam zarówno alianci jak i też Rosjanie.  Ja się mogę przyznać do tego że nie wiem jak bym się zachował w identycznej sytuacji, podejrzewam że nie miał bym na tyle hartu ducha i mogły by zwyciężyć moje słabości.
Przyznam też że jak wczoraj słuchałem fragmentu przemówienia generała Zbigniewa Ścibora-Rylskiego w szczególności moment w którym powiedział że to jest nasze ostatnie spotkanie to się wzruszyłem. Człowiek po takich ciężkich przeżyciach dożył setnych urodzin :)
Jeśli jednak mój post jest niewskazany, ktoś miałby się przez niego źle czuć, miała by się wywiązać jakaś kłótnia czy po prostu napięta sytuacja to w każdej chwili mogę go usunąć :)

Offline mycha85

• Kolorek mycha85
  • Miejsce pobytu: Myszowo
Odp: Powstanie Warszawskie
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 01, 2017, 16:32:15 »
@Supa  nie obrażasz nikogo forum właśnie jest po to by rozmawiać wymieniać swoimi poglądami . W sumie to nawet się cieszę , że ktoś odpowiedział . W odniesieniu do Twojego pierwszego pytania tak chodzi o działania w czasie całej II wojny światowej bo w sumie , na całym terenie Polski trwała walka z okupantem tylko to akurat powstanie jest najczęściej wspominane , poruszany ten temat .  A co do drugiego pytanie każde zdarzenie ma znaczenia na to jak potoczy się dalsza historia . Hmmmmm ... przecież gdyby powstanie nie wybuchło mogło by to wszystko zupełnie inaczej się potoczyć . W pewnym sensie powstanie jest symbole , które motywuje .
"Jaskółka czarny sztylet, wydarty z piersi wiatru
Nagła smutku kotwica, z niewidzialnego jachtu
Katedra ją złowiła w sklepienia sieć wysoką
Jak śmierć kamienna bryła
Jak wyrok naw prostokąt ...."