Autor Wątek: Pomocy  (Przeczytany 730 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mrxtn

• Nowy użytkownik
  • *
Pomocy
« dnia: Wrzesień 20, 2017, 00:06:04 »
Cześć.. mam jeszcze 17 lat, praktycznie od zawsze miałam fobię. W tym roku przeniosłam się do innej szkoly. Jest strasznie, nie wiem czy dam rade, chodzi o moje mysli. Po prostu nie daja mi spokoju i przez to nic mi sie nie udaje. Zanim postawię sobie jakiś cel (wiadomo, wszystko co zwiazane z komunikacją) to mysle sobie co na to inni, jak zareaguja. Chcialabym jakos normalnie funkcjonowac.. jezeli mam mowic szczerze to duzo sie poprawilo, jest lepiej ale wciaz to nie jest to, do czego caly czas daze. Do tej pory nie moge tego po prostu jednym slowem zwalczyc. Unikam ludzi, wsiadam najczesciej do tych mniej zatloczonych autobusów, tak samo jest w szkole. Unikam po prostu wszystkiego co jest związane z ludźmi. Tak podsumowując, moze trochę żałuję, że przez to wszystko nie znam prawie nikogo. Chociaz... juz nie wiem co mam pisać. Niby chce mieć znajomych ale mam duze opory i przez to sama sobie na to nie pozwalam. Najgorsze jest to, że musze chodzić do tej szkoły i spedzać tam 3/4 całego swojego dnia w tym jeszcze nauka w domu. Jezeli chodzi o przeszlosc to miałam mysli samobójcze (jednak nie jakies powazne). Wynikało to po prostu ze zwykłej slabosci, nie wiedziałam co mam robic. Do tego dochodza jeszcze wahania(?) nastroju jak to kazdy w tym wieku. I tak, chodzę do psychologa.. JUŻ NIE MAM POMYSŁÓW CO ROBIĆ, ZA DŁUGO TO TRWA, PRÓBOWAŁAM DOSŁOWNIE WSZYSTKIEGO.

Offline o2

• Kolorek o2
Odp: Pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2017, 14:54:38 »
Cześć, dużo jest tutaj podobnych osób do Ciebie. Najlepiej zaznajomić się z kimś tutaj poprzez pisanie na forum lub prywatnie. Tego na pewno nie próbowałaś jeszcze.

Sowa_

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2017, 21:58:11 »
Witaj mrxtn
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2017, 23:54:41 wysłana przez Sowa_ »

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2017, 22:12:03 »
Ja dlatego nie odpowiedzialem bo calkiem zapomnialem o tym poscie...widzialem go późno w nocy a rano juz nie pamietalem zeby odpisać :)
Witaj na forum mrxtn :)
Piszesz, że dużo sie poprawiło? Dzieki czemu? Terapii?
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Sowa_

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 21, 2017, 22:27:53 »
Akurat nie Ciebie miałam na myśli Joy. Z tego co zauważyłam, Ty nie wybierasz, z każdym nowym się witasz i starasz pomóc.

Offline pocek

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 21, 2017, 23:01:05 »
Nie rozumiem... 

Ja chyba rozumiem.

1. Prawdopodobnie temat przepadł pod nawałem psio/kotosfer i innych obiadków

i co ważniejsze:

2. Nikt nie napisał, że jej się do szkoły chodzić nie chce i sobie fobię wymyśla i w ogóle ma się wziąć w garść.
-

@mrxtn heya.

Sowa_

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 21, 2017, 23:09:15 »
1. Prawdopodobnie temat przepadł pod nawałem psio/kotosfer i innych obiadków
To świetnie, że temat zaczynający się od słów "Pomocy" ginie pod nawałem psio/kotosfer i innych obiadków...

2. Nikt nie napisał, że jej się do szkoły chodzić nie chce i sobie fobię wymyśla i w ogóle ma się wziąć w garść.
Zobacz, w którym momencie się odezwałam https://fobicy.pl/index.php?topic=8897.0

« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2017, 23:55:47 wysłana przez Sowa_ »

Offline trash

• Profesor
  • ✝ D△RK ✠ KICZ ✝
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 22, 2017, 04:59:57 »
Hej

Offline samotniczek

• Kolorek samotniczek
  • Miejsce pobytu: Pomorskie
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 22, 2017, 11:39:14 »
Hej mrxtn

Po części  każdy z nas na tym forum przechodził przez coś podobnego do Ciebie w wieku szkolnym, marne to pocieszenie, ale z wiekiem fobia i takie zachowania maleją, nie wychodzą całkiem, ale maleją. Masz jakieś wsparcie w rodzinie ? czy nikt nie wie o twoich problemach i zostałaś z tym sama ? korzystasz z jakiegoś psychologa ? bo najgorsze jest zostać z tym wszystkim samemu, dobrze jest mieć kogoś komu można się zwierzyć. Nie wiem czy akurat na tym forum i też nie wiem z jakich rejonów jesteś , ale jest sporo for fobicznych gdzie organizowane są różne spotkania w każdych rejonach polski , może spróbuj  się przełamać i wybrać kiedyś na takie spotkanie, tam zrozumieją twoje problemy i będziesz miała okazję do poćwiczenia i wzmocnienia umiejętności społecznych :)

Offline fobo90

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 26, 2017, 13:22:55 »
A ja bym poszukał przyczyny takiego problemu.
Może to było jakieś straszne doświadczenie dla Ciebie w dzieciństwie..
I wtedy naprawiać..
Czy usuwanie cellulitu na udach jest łatwe? Wejdź i poczytaj.

Offline trash

• Profesor
  • ✝ D△RK ✠ KICZ ✝
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 26, 2017, 15:12:17 »
Siema fobo90 sory ze sie wtrącę, ale udzieliłeś koleżance chyba najgrszej rady jakiej można udzielić ...  <ptak>

Grzebanie w przeszłości (takie typowo okołofrojdowskie)nie dość że nie zdaje egzaminu to i często przynosi więcej szkody niż pożytku. Chyba że takie 'techniczne' powroty na użytek beh-pozn terapii - typu : dostrzegam jakieś tam swoje błędy, które popełniam notorycznie, i staram się ich nie popełniać.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2017, 15:14:32 wysłana przez trash »

Offline o2

• Kolorek o2
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 26, 2017, 18:39:26 »
Jeśli jest to najgorsza rada to w takim razie nie warto chodzić do większości psychologów, bo ich praca często opiera się na psychoanalizie, czy terapii poznawczo-behawioralnej.

Offline trash

• Profesor
  • ✝ D△RK ✠ KICZ ✝
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 26, 2017, 19:57:58 »
Beh-pozn - cacy
psychoanalopierdy - nie cacy

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 26, 2017, 20:00:03 »
Terapia poznawczo-behawioralna nie jest psychoanaliza...nie skupia sie na przeszłości tylko polega na pracy nad konsekwencjami tej przeszłości. Jest chyba jedyną formą terapi skuteczną w leczeniu fobii społecznej...
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?