Autor Wątek: Niepelnosprawni i ich potrzeby seksualne  (Przeczytany 3597 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: Czarna dziura
Niepelnosprawni i ich potrzeby seksualne
« dnia: Styczeń 21, 2011, 17:52:45 »
Chciałem tutaj poruszyć problem seksualności ludzi niepełnosprawnych. W Polsce to temat Tabu jakby takie osoby były pozbawione takich potrzeb a nie są.
Tutaj ciekawe materiały na ten temat:
http://www.seksuolog.pl/download/2003_09_25_Wroclaw.pdf
http://www.dps.pl/radar/zdrowie/seks_n.php

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat ?
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline nika

• V.I.P
Odp: Niepelnosprawni i ich potrzeby seksualne
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2011, 20:16:54 »
W Polsce to temat Tabu

Nom, i tak będzie jeszcze bardzo długo <old>
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 20, 2013, 23:45:46 »
W Polsce seksualność nazbyt często jest tematem tabu, o dojrzałości naszego społeczeństwa to nie świadczy bynajmniej. Osoba dojrzała umie rozmawiać na tematy potrzeb seksualnych człowieka.

Offline Nayla

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2014, 21:43:13 »
W Japonii zajmuje się tym sektor medyczny, jest odpowiednia służba, która dba o ten rodzaj potrzeb u niepełnosprawnych. Gdzieś w internecie można natrafić na film z angielskim tłumaczeniem - nieco kontrowersyjny.

Offline NieWiemPoCo

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: śląsk
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 18, 2014, 21:35:32 »
Mój znajomy ma porażenie mózgowe ale intelektualnie jest jak najbardziej sprawny. Jest tuż przed 30-ką i niejednokrotnie wspominał, że ciężko mu z powodu przymusowej abstynencji od seksu. W akcie desperacji szukał w internecie  kobiet robiących to za kasę i nie znalazł chętnej..Nieraz mówił, że żałuje że  Polska to nie Holandia gdzie są specjalnie przeszkolone prostytutki dla osób niepełnosprawnych.
Im dłużej czekasz na przyszłość, tym będzie ona krótsza..

Offline Kalina

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 17, 2014, 12:17:15 »
O takiej tematyce traktuje film "Sesje". Polecam.

Offline Kalina

• Użytkownik
  • **

Offline Firia

• Użytkownik
  • **
    • Artykuły o fobiach, ich objawy i leczenie
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 13, 2014, 12:50:41 »
Nie bardzo widzę powód z jakiego osoby niepełnosprawne miałyby mieć mniejsze potrzeby seksualne niż ludzie pełnosprawni. Ludź to ludź i każdy ma mniejwięcej takie same potrzeby.
Moja strona www gdzie zamieszczam artykuły o fobiach :)
Zachęcam do pisania i wrzucania artykułów na moją stronę. Podziel się swoimi odczuciami z resztą świata :)
Napisz artykuł o fobii na moją stronę www :)
fobie objawy i leczenie
Nowopowstała społeczność w google+. Zapraszam wszystkich chętnych do dołączenia!
http://medykszkolenia.pl

Offline gladys1612

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 13, 2014, 13:58:30 »
Macie  racje to temat tabu.  Samej mi ciężko o tym mówić, a też jestem  osobą niepełnosprawną.  Mam Porażenie mózgowe ale jestem sprawna intelektualnie i fizycznie w sumie też nie narzekam bo chodzę sama. Temat ten  w sumie nigdy mnie nie dotyczył  bo jakoś  nie zwracałam na niego uwagi. Zawsze byłam w cieniu innych nikt na mnie uwagi nie zwracał często nawet o mnie zapominali że jestem i potrzebuje pomocy a co dopiero inne sprawy. W podstawówce robili sobie  ze mnie żarty bo wyszło że podoba mi się jeden kolega.  Potem  jakoś uznałam  że nie mam u nikogo szans dopiero jak poszłam na studia jakoś obudziło się we mnie to wszystko ciężko mi z tym ale  jakoś sobie radzę w końcu jest tyle innych spraw ważniejszych niż jakaś tam potrzeba bliskości z kimś .

Offline Kalina

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 13, 2014, 14:18:34 »
  Potem  jakoś uznałam  że nie mam u nikogo szans dopiero jak poszłam na studia jakoś obudziło się we mnie to wszystko ciężko mi z tym ale  jakoś sobie radzę w końcu jest tyle innych spraw ważniejszych niż jakaś tam potrzeba bliskości z kimś .

Cóż ja też zaliczam się do tzw. niepełnosprawnych, choć ja  w sumie nie identyfikuję się z tą grupą.
Potrzeba seksualna jak każda inna potrzeba i tyle.

Bez obrazy, gladys1612, ale z Twoich słów wynika, że potrzeba ci bliskości i tęsknisz za tym.
A wmawianie sobie, że JAKAŚ TAM (to takie deprecjonowanie, że aż to bije po oczach) potrzeba bliskości  jest mniej ważna od innych rzeczy nie ma sensu. Po co oszukiwać samego siebie ?

Offline BlankAvatar

• Ekspert
    • [PSYCHOTERAPIA self-help poradniki]
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 13, 2014, 22:02:09 »
znam dziewczynę częściowo niepełnosprawną, która miała zdrowych chłopaków, ale ona na pewno nie ma fobii.

W lżejszych przypadkach to może być bardziej problem fobii niż niepełnosprawności - weźcie to pod uwagę.

Poza tym, nie byłoby dla mnie dziwne, gdyby osoby niepełnosprawne szukały relacji wśród innych osób niepełnosprawnych.

O ile to nie jest paraliż czy porażenie jest częściowe, to choć sytuacja może być trudniejsza niż dla zdrowych ludzi, to wcale nie musi oznaczać, że beznadziejna.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2014, 17:58:15 wysłana przez BlankAvatar »
<-- Zbiór poradników psychologicznych/samopomocy dotyczących m.in.:

-Zaburzeń psychicznych np. fobie, ataki paniki, depresja, ChAD, psychozy, ZOK, anoreksja, bulimia, hipochondria, zab. osobowości itd.
-Psychologii relacji międzyludzkich, inteligencji emocjonalnej, psychologii szczęścia itp.
-Redukcji stresu (techniki relaksacyjne, mindfulness, autosugestia itd).

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 + Darmowy Download

http://chomikuj.pl/reparare/PSYCHOTERAPIA+self-help+poradniki HASŁO: fobia

Offline gladys1612

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 14, 2014, 12:56:45 »
 Mi wcale niczego nie brakuje . Jestem szczęśliwa mam przyjaciół i przyjaciela, który czasami mnie przytuli jak potrzebuję tej  wcześniej opisanej ,, bliskości'' tylko tyle nic więcej .   <przytul>
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2014, 12:59:47 wysłana przez gladys1612 »