Autor Wątek: Czy zawsze ludzie biedni, mający gorzej nie mają przyjaciół?  (Przeczytany 1567 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Masahara

• Ciężkie jest życie Nienormalsa
  • Mister Całokształtu 2016
Odp: Czy zawsze ludzie biedni, mający gorzej nie mają przyjaciół?
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 04, 2018, 15:46:40 »
Dla mnie osobiście nie ma znaczenia czy ktoś jest biedny czy bogaty, aby mógł mieć "przyjaciół" Sądzę, że może coś w tym być, że bycie bogatym oznacza posiadania wielu kontaktów, znajomości, poznaje sie tysiące nawet ludzi ale nie są to przyjaciele. Dla tego bogactwo bieda raczej nie ma tu nic do posiadania przyjaciół według mnie.
保留中の死

くちびる に どく を ぬて ぼく の へじゃ に きた でしおう
あなた の きす で もう からだ も のう も とけてしまい そう。

はきけ が する くらい あなた の こころ うつくしい の に。
なに ひとつ できない ぼく に どうして きすして くれる の?

Nakładasz na me usta truciznę, gdy tylko pojawiasz się u mnie.
Twój pocałunek sprawia, że me całe ciało topnieje.

Twoje serce jest o wiele piękniejsze w porównaniu do ran, które pokazujesz.
Dla czego całujesz mnie skoro w Twoich oczach nic nie znaczę?

Offline MamMokrePranie

• Użytkownik
  • **
  • Po co być skromnym, skoro można być zajebistym?
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 04, 2018, 17:47:05 »
Znowu jakieś wyssane z niewiadomo skąd wymówki. Świat jest zły, ludzie są źli, wszystko jest złe. Biedny, uczciwy, dobry ja przeciwko całemu światu. BEZSENSU.
Po co być skromnym, skoro można być zajebistym?

Offline Wspaniały

• Filmowiec.
  • Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Nie za fajne miasto.
  • Marzyciel...
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 05, 2018, 19:36:24 »
Wiadomo, że biedni ludzie, żyjący w gorszych warunkach bytowych z powodu finansów, nie mają tej pozycji w społeczeństwie, jaką mają ludzie z większą kasą, z wygodnym życiem i ma na to wpływ kilka czynników.
Zresztą, nie tylko sprawy finansowe mają znaczenie, ale i sława, jak w przypadku ludzi znanych medialnie: aktorów, piosenkarzy, dziennikarzy.
Tacy ludzie zawsze będą na pierwszym miejscu w pozycji społecznej od tych, którzy nigdy nie byli sławni, zasuwają za najniższą pensje i ledwo wiążą koniec z końcem, bo na wiele szczęścia nie mieli i nikt im nie dał tego szczęścia na "lepsze życie".
Zawsze, wysoka pozycja, duże pieniądze, sława, popularność zainteresuje i tu nie ma się co oszukiwać.
Mało kto byłby zainteresowany ludźmi z marginesu społecznego, żyjący za grosze, w skromnych warunkach, a dzisiaj liczy się luksus, kasa, pozycja i sława.
To również mają politycy, tyle że w przypadku Polski, nie są zbyt dobrymi politykami i nie byli, ale liczy się co innego, niż "dobra polityka".
Bardzo często się obecnie patrzy na pozycję i na pieniądze, co też nie zawsze jest szczerym podejściem, bo ludzie fałszywi potrafią udawać przyjaciół dla czyjejś pozycji i kasy, ale to nie jest szczere.

Prawdziwa i szczera przyjaźń ma inne podejście i nie patrzy na sytuacje człowieka.
Marzenia są piękne, nawet jeśli się nie spełniają.

Offline sdbx

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 09, 2018, 21:28:24 »
Znowu jakieś wyssane nie wiadomo skąd teorie typu: wszyscy ludzie są równi, trzeba się tylko starać, świat jest piękny, życie to idylla. Bez sensu.

Offline Wspaniały

• Filmowiec.
  • Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Nie za fajne miasto.
  • Marzyciel...
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 10, 2018, 18:40:48 »
Znowu jakieś wyssane nie wiadomo skąd teorie typu: wszyscy ludzie są równi, trzeba się tylko starać, świat jest piękny, życie to idylla. Bez sensu.
Tak, w normalnym pojęciu, każdy jeden jest równy, ale niektórzy tak nie myślą.

Są grupy ludzi, którzy mają o tym całkiem inne pojęcie.
Dla mnie np. każdy człowiek jest równy, nieważne, czy żyje biednie, czy nie, ale liczy się też to, jakim się jest człowiekiem.
To nie są żadne głupoty, jak twierdzisz, tylko życie.
Normalna dyskusja w temacie.
Marzenia są piękne, nawet jeśli się nie spełniają.

Offline sdbx

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 10, 2018, 21:46:30 »
Nie zrozumialeś mnie. Nie mówię o tobie i twoim subiektywnym postrzeganiu świata i wartości tylko o tym, że ludzie już na starcie mają cholernie nierówne szanse zależne od miejsca urodzenia. Dodaj do tego znajomości, koneksje i inne machlojki a przede wszystkim wysokie mniemanie o sbie ludzi i wyjdzie ci społeczeństwo. Ta "równość" to tylko piekny frazesik. Coś jak z książek Paula Koeljo. Zwykłe pierdu pierdu bez pokrycia.

Offline Jacksons

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 11, 2018, 06:10:49 »
A po co być biednym? Pracuj, zarabiaj, oszczędzaj i nie bądź biednym.

Offline Dzika

• Ekspert
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 11, 2018, 06:46:06 »
A po co być biednym? Pracuj, zarabiaj, oszczędzaj i nie bądź biednym.
No i nawet jeśli będzie bogaty to co to ma do rzeczy ? Twój komentarz jest nieadekwatny do zadanego pytania.

Podzielam zdanie:
Dla mnie osobiście nie ma znaczenia czy ktoś jest biedny czy bogaty, aby mógł mieć "przyjaciół" Sądzę, że może coś w tym być, że bycie bogatym oznacza posiadania wielu kontaktów, znajomości, poznaje sie tysiące nawet ludzi ale nie są to przyjaciele. Dla tego bogactwo bieda raczej nie ma tu nic do posiadania przyjaciół według mnie.

Offline Ragnar

• Ekspert
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 11, 2018, 17:01:21 »
przyjaciel a kumple czy ziomki czy znajomi czy koledzy to nie to samo .Kolegów ,znajomych możesz mieć milion tyle co możesz mieć w kieszeni monet a przyjaciela nie kupisz za milion dolarów. Przyjaciel to wartość bezcenna , nie do zastąpienia , nasz towarzysz i doradca, nasz pocieszyciel na dobre i na złe i zawsze ci życzą dobrze, są przyjażni ,uczciwi z drugą osobą. Przyjaźń to też miłość i troszczenie się między sobą a kolega to tylko znajoma dusza co może cię lubić fałszywie ,jest zazdrosny/a , uśmiecha się krzywo i śmieje się z plecami z ciebie ,obgaduje cię, robi ci pod górke za plecami a kiedy rozmawiają razem udaje przyjaciela czasem dla zysków ,w interesie swoim bo się tak opłaca i ma gdzieś tą osobę w głębi ducha.Przyjaźń to skarb z wartością większą niż nędzne życie