Autor Wątek: Żwiązek z introwertykiem z objawami FS  (Przeczytany 1004 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Outcast

• Nowy użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Gdynia
Żwiązek z introwertykiem z objawami FS
« dnia: Styczeń 04, 2018, 20:29:11 »
Jak z waszego doświadczenia wygląda sprawa stałego związku z osobą introwertyczną z objawami fobii społecznej?

Przyznam, że mnie to nurtuje czy facet z takimi problemami może w ogóle założyć rodzinę?

Moje doświadczenia to główni krótsze związki bez mieszkania razem. No ale 36 lat na karku i wypadałoby w końcu rodzinę założyć. No i generalnie jestem przerażony taka wizją. Począwszy od ślubu w kościele, poprzez zwykłe sytuacje typu wywiadówka u dziecka etc... Niby w życiu wszystko ogarniam, ale mam często napady paniki, że potrafię dosłownie uciec z miejsca publicznego.

Czy ktoś z Was z FS funkcjonuje normalnie we własnej rodzinie? 

Offline demcienistyczny92

• ''kiedy cię dopada zwątpienie wylicz, choć jeden raz kiedy świat cię zadziwił..''
  • Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Dolnośląskie
  • 《♧ToJużNieJaUmarłoCośWeMnie¡NicMiSięNieChce♧》
Odp: Żwiązek z introwertykiem z objawami FS
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2018, 02:33:28 »
Mnie też przeraża myśl założenia rodziny, sam jestem intro i nawet nie byłem w związku ( zawsze uciekałem od dziewczyn które wyrażały, głębsze zainteresowanie moją osobą) z reguły tłumaczyłem sobie że przyjdzie na to czas :) już mam 25 lat i nic sie nie zmieniło w tej kwestii  <szok2> może faktycznie muszę poczekać na odpowiedni mooment i kobitę rzecz jasna... <shy> :))
" wiem, czasem to wredny skurwiel, raczej nie siedzi potulnie,
i kiedy już plecak masz pełen wkurwień dorzuci chętnie furie.. !"

Offline Phobos

• Profesor
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2018, 07:36:05 »
Outcast jak olejesz jakiś śmieszny ślubik kościelny i bachory to się okw że nadajesz się do związku bez problemu :)
P.S.
Mam tyle samo lat co ty.
"Mathematics is the language of nature"

Offline Monia0

• Ekspert
    • Mój blog
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 05, 2018, 09:25:42 »
Mi się wydaje, że fobicy nigdy nie założą własnej rodziny, zawsze będą od tego uciekać.

Offline SuperNick

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 05, 2018, 14:14:53 »
Chcesz założyć rodzinę dlatego, że "wypada"?  :-X Mimo tego, że nie chcesz jej zakładać, bo cię przerastają obowiązki i czynności z tym związane? Po co się męczyć dla głupiego "bo tak wypada", chcesz żyć pod publiczkę (której i tak twoje życie nie obchodzi na dłużej niż chwilę, w której ewentualnie skomentują twoje starokawalerstwo) czy raczej tak, jak czujesz i jak tobie najbardziej odpowiada?
If we gonna kill each other, how we gonna live forever?
If we gonna live forever, how we gonna kill each other?

Offline Ragnar

• Ekspert
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2018, 15:58:33 »
Mi się wydaje, że fobicy nigdy nie założą własnej rodziny, zawsze będą od tego uciekać.

Tego nie wiem czy jestem takim 100 procentowym fobikiem ale wiem że rodzina to fundament życia i cel jaki sobie obrałem i marzę o tym z całych sił i wiem a nawet muszę ogarnąć łeb i to zrealizować.Zanim to nastąpi muszę się sobą zająć bo niszczyĆ komuś życie to nie w moim stylu i jak się nie nauczę koncentracji czy pamięci to wiem że nigdy nie będę odpowiedzialny bo nigdy nie znajdĘ na długo pracy a kobieta nie może i nie będzie mie żywić i zarabiać na dom.Marze być odpowiedzialną osobą i tylko tyle nawet pieniędzy nie potrzebuje jak mam chociaż troche olej w głowie bo wtedy wiem że sam sobie zapracuje na swoje szczęście i na pieniążki też co stanowią pewną układankę zakładając rodzinę.Jak miałbym żyć takim przekonaniem to już dziś bym zamieszkał w puszczy albo się zabił bo wiem że życie bez miłości nie ma celu a ni drogi.Pozdrawiam, nie ma nic gorszego jak wmawianie sobie że będziesz wiecznie sam i umrzeć w starości bez nikogo w samotności.Ciarki mi przechodzą jak to piszę.Na szczęsćie plune żeby było dobrze <shy>

Offline JOY OF SATAN

• SZATAN ROKU
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2018, 16:01:29 »
Na szczęsćie plune żeby było dobrze <shy>
Widze że kolega przesądny jest cholernie...  ;-D
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline Ragnar

• Ekspert
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 05, 2018, 16:14:05 »
Matka jest typową slowianką i wierzy w zabobony ,może mam to po niej ale pewnym rzeczom trza sobie pomóc bo inaczej po co żyć. Chociaż wmawia wszystkim że jest bardzo religijna i katoliczka praktykująca z różanćem na piersi.Człowiek musi w coś wierzyć bo tak to nie ma celu i bytu na ziemi.Istnieje takie coś jak podświadomośc ludzka i ona nigdy nie umiera.

Offline hohlik

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 10, 2018, 14:51:45 »
Moja kuzynka cierpiąca na fobię założyła rodzinę. Ma męża i dwójkę dzieci . Jej mąż jest w pełni świadomy jej choroby i wspiera ją na każdym kroku :)

Offline JOY OF SATAN

• SZATAN ROKU
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 10, 2018, 15:01:23 »
Moja kuzynka cierpiąca na fobię założyła rodzinę. Ma męża i dwójkę dzieci . Jej mąż jest w pełni świadomy jej choroby i wspiera ją na każdym kroku :)
Moze w przypadku kiedy to kobieta ma fobie jest troche inaczej...ale jeśłi facet ma fobie to ja tego nie widze (sam mam) żeby kobieta jeszcze się musiała opiekować taką dupą wołową... masakra k...a jak facet który się zdecyduje na takie coś musi się czuć...  <szok2>
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline sdbx

« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 10, 2018, 15:51:54 »
@Ragnar to "nieumieranie" podswiadomosci ludzkiej i nakaz ze TRZEBA w cod wierzyc to byc moze taki sam zabobon jak te slowianszczyzny o ktorych piszesz...

Offline Ragnar

• Ekspert
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 10, 2018, 18:00:35 »
@Ragnar to "nieumieranie" podswiadomosci ludzkiej i nakaz ze TRZEBA w cod wierzyc to byc moze taki sam zabobon jak te slowianszczyzny o ktorych piszesz...

@sdbx w tej kwesti nie wiem jak jest bo jestem osobą niewierzącą ale jednak katolik. Wierze w reinkarnacje, w karmę, przeznaczenie i to tyle.Od Katolicyzmu nie odejde chyba że miałbym partnerke co by nie chciała być w tej wierze.Nie mam zamiaru się tym zajmować ale w głębi ducha wierzę w sikhizm albo odmiany hinduizmu a jeszcze bardziej wierze jak nasi pra przodkowie przed Piastami, czyli możecie mnie nazywać poganami. Morze czas wrócić do korzeni i wierzyć może nie w bożków czy posągów ale w słońce, księżyc czy moc poszczególnych zwierząt i w boginie natury a nie przekonanie w nasz kościół co grzeszył bardziej niż zwylki ludzie w co wierzyli byle co lub wcale. A księża to największe k.....y na wszechświecie bo dla powołania może idzie pare procent a reszte dla wygody a dawniej oni rządzili Europą i też światem. Pluje na nich  bo jak mi gość chodzi po kolędzie i mówi że ja jestem przeklęty i że będę się smażył chociaż mnie nie zna to ja dziękuje a jego sam mógłbym skazać za zabobony i za herezje takiego osobnika   ;D.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2018, 18:34:43 wysłana przez fobka »

Offline sdbx

« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 10, 2018, 18:19:06 »
Nie chodzi mi tu o żadną wiarę lub nie. Po prostu krzywdzące dla niektórych moze byc to co piszesz i równie dobrze ktoś twojemu tokowi myślenia może zarzucić dokładnie to samo. Skoro nie wierzysz to czemu nie odejdziesz? A czemu dla partnerki bys to zrobił? Desperacja czy hipokryzja?

Offline Ragnar

• Ekspert
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 10, 2018, 18:25:29 »
Nie chodzi mi tu o żadną wiarę lub nie. Po prostu krzywdzące dla niektórych moze byc to co piszesz i równie dobrze ktoś twojemu tokowi myślenia może zarzucić dokładnie to samo. Skoro nie wierzysz to czemu nie odejdziesz? A czemu dla partnerki bys to zrobił? Desperacja czy hipokryzja?

źle rozumiesz kolego bo odejście to jak wiesz załatwianie papierków co w moim przypadku to nie jest potrzebne w tej chwili ale jak by doszło do takiej sytuacji że musiałbym to zrobić choćby dla partnerki to jak najbardziej. Ważne jest to co czuje a nie to co jest na papierze. Druga sprawa jest taka że można nazwać to hipokryzją i się podpisuje że jest się w religi co się nie praktykuje i nie szanuje a może tylko dla swojej matki co jest zagorzałą katoliczką ale mówie ja mam wyj.....e w tej chwili ale jak bym musiał nic mnie z tą religią nie trzyma.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2018, 18:35:16 wysłana przez fobka »

Offline Mycha

• Kolorek mycha
  • Miejsce pobytu: Myszowo
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 10, 2018, 18:27:14 »
Odchodzi się od wiary nie dla partnerki tylko z powodu przekona jakie się mam . Teoretycznie parnterka/ partner powini nas kochać, akceptować takimi jakim jesteśmy ale to teoria.
"Jaskółka czarny sztylet, wydarty z piersi wiatru
Nagła smutku kotwica, z niewidzialnego jachtu
Katedra ją złowiła w sklepienia sieć wysoką
Jak śmierć kamienna bryła
Jak wyrok naw prostokąt ...."