Autor Wątek: Czy ludzie mówią Wam, że jesteście nieśmiali?  (Przeczytany 31940 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Joasia

• Kreatywna
  • Miejsce pobytu: Elbląg
Czy ludzie mówią Wam, że jesteście nieśmiali?
« dnia: Wrzesień 07, 2009, 17:33:43 »
Czy zdarzyło się komukolwiek z Was, zby ktoś powiedział do Was "Ale Ty jesteś nieśmiały, "Ty to nieśmiały chyba jesteś cio?", "nie wstydź się", "wyluzuj się trochę, nie bądź taki/a spięty/a". Bo mi np dziś się coś takiego zdarzyło. I chciałam powiedzieć, że to mnie dysmotywuje do dalszego działania. Ale po chwili namysłu zregenerowałam się w spokoju i potraktowałam to jako świetną radę i chyba naprawdę trochę wyluzowałam.
Jeśli zdarzyły, bądź zdarzają się Wam tego typu pytania od kogoś to jak na nie reagujecie?

Offline nika

• V.I.P
Odp: Czy ludzie mówią Wam, że jesteście nieśmiali?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 08, 2009, 22:17:00 »
Kurczę, ja sobie nie przypominam takiej sytuacji ;)
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Joasia

• Kreatywna
  • Miejsce pobytu: Elbląg
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 11, 2009, 19:54:57 »
Ok, ale dziękuję za wypowiedź:D

Offline Samek

• V.I.P
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 20, 2009, 21:45:51 »
Ja też sobie nie przypominam takiej sytuacji ale bliska osoba w rodzinie powiedziala mi, że mam zaniżone poczucie wlasnej wartości :-\
Tracimy zdrowie w pogoni za pieniadzem tylko po to, by potem stracić pieniadze na odzyskanie utraconego zdrowia.

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 05, 2009, 14:04:48 »
Mi wiele razy mówiono lub sugerowano nieśmiałość. Tylko problem w tym, że ja nie jestem nieśmiały, ja mam fobię, a to duża, bardzo duża różnica. Stety/niestety ludzie rzadko wiedzą co to fobia. Tylko później mówią, że ze mnie "cicha woda" :P bo jak mnie poznają lepiej i moje lęki co do nich ustąpią, to okazuje się, że wcale taki nieśmiały nie jestem :P

frotka

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 11, 2009, 16:44:09 »
Tak zdarzyło mi się kilka razy, że ktoś spytał dlaczego jestem taka nieśmiała. Ale było to gdy byłam młodsza, z czasem ludzie się przyzwyczaili i przestali mi zwracać na to uwagę. No i przez kilka lat zmieniłam się, staram się nie okazywać na zewnątrz swojej nieśmiałości. Kiedy np. mówiłam moim koleżankom, żeby zrobiły coś zamiast mnie, bo ja się do tego nie nadaję przez to, że jestem nieśmiała słyszałam, że wcale tego po mnie nie widać, więc chyba nie jest to już u mnie tak widoczne jak dawniej. Z wiekiem nabieram pewności siebie :)

Offline Aldo

• Ekspert
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 21, 2009, 23:03:00 »
Kiedyś dość dawno 3-4 lata temu mieliśmy przygotować w szkole anonimowe opinie o każdej osobie i później wychowawczyni zbierała wszystkie i rozdawała poszczególnym osobom. Na jakieś 20 opinii, 12-15 osób dosadnie lub mniej dosadnie napisało mi że jestem nieśmiały ...
Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą.

Offline Treya

• Zaawansowany użytkownik
  • Just a girl
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 22, 2009, 11:08:22 »

Mi mówią, że jestem krejzol. :D Na pewno nie że nieśmiała. :D
pocałuj mnie śmiertelnie
wpij się we mnie cały
wydrap swoje imię na moich plecach
wyssij ze mnie życie
zjedz mnie

michal86

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 22, 2009, 21:15:42 »
Oprócz osób z mojej rodziny nikt nigdy nie powiedział mi, że jestem nieśmiały. Przynajmniej nie przypominam sobie takiej sytuacji.

Offline Laleczka

• Ekspert
  • ZBUNTOWANY ANIOŁ
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 22, 2009, 22:13:32 »
Tak,często słyszę,że jestem nieśmiała :P
Z plastikowych rzęs płynie sztuczna łza, tak już czasem jest nawet gdy oczy są ze szkła...

Offline Filip Albert

• If_I_Ever_Die
  • Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Bydgoszcz
  • "Za Wiarę, Króla, Honor, Wolność, Ojczyznę"
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 18, 2010, 16:10:37 »
Kiedyś dość dawno 3-4 lata temu mieliśmy przygotować w szkole anonimowe opinie o każdej osobie i później wychowawczyni zbierała wszystkie i rozdawała poszczególnym osobom. Na jakieś 20 opinii, 12-15 osób dosadnie lub mniej dosadnie napisało mi że jestem nieśmiały ...

Miałem tak samo:)

agusia2222f

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 27, 2010, 22:29:31 »
Wiele raz...

Offline trash

• Profesor
  • ✝ D△RK ✠ KICZ ✝
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 27, 2010, 22:41:55 »

Miałem tak samo:)

Ja może nie tak samo, ale podobnie znaczy się w troche innej formie  <ptak>

Tylko później mówią, że ze mnie "cicha woda"
w sumie też trochę podobnie miałem, ale to raczej tak z 8 lat temu   <glupek2>

Offline Zero

• Obserwator
  • Ekspert
  • Miejsce pobytu: Polska
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 26, 2011, 20:48:50 »
Wiele razy słyszałem, że jestem nieśmiały, wstydliwy, chociaż rzadko mówiono mi to wprost, raczej w konkretnych sytuacjach.
Zero: ex-fobik.

Offline hobik

• Ekspert
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 28, 2011, 15:47:59 »
Bardzo często słyszałem uwagi w stylu, ale ty nieśmiały (wstydliwy) jesteś, albo że jak nie zacznę się rozpychać łokciami to sobie w życiu nie poradzę, nie działa to na mnie jakoś motywującą albo demotywująco (zależy oczywiście kto to mówił) ot po prostu stwierdzenie faktu.
Zdarzają się jeszcze sytuacje gdy słyszę teksty w stylu nie wstydź się chodź bądź coś tam zrób i to mnie strasznie irytuje i zawsze po czymś takim jest mi głupio, bo trzeba jakoś zareagować.