Autor Wątek: Dziwna ciekawostka  (Przeczytany 8159 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline scintilla

• Kreatywna
  • Panna nikt
Dziwna ciekawostka
« dnia: Luty 28, 2011, 22:18:54 »
Niedawno przez przypadek trafiłam na czacie na jednego bardzo dziwnego kolesia. Podobno jest refleksologiem. W każdym razie opowiedział mi o dość dziwnej metodzie stosowanej przez kobiety w celu usunięcia zmęczenia.
Podobno Ukrainki, aby przynieść ulgę stopom depczą owady stopą. Podobno chodzi o to, że kiedy zadeptuje się robaka, to w chwili jego śmierci traci on swoją energię życiową, która trafia jak impuls energetyczny do naszej stopy.

PS Wiem jak to brzmi i co można o tym pomyśleć, ale zamieściłam to jako ciekawostkę

Offline Jacksons

• Legendarny użytkownik
Odp: Dziwna ciekawostka
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2011, 23:15:50 »
Niedawno przez przypadek trafiłam na czacie na jednego bardzo dziwnego kolesia.
Kolesia.. cóż za słowo pada z Twych ust Scintillo.  :D  :*

A na ile skuteczna jest ta metoda, rzeczywiście te kobiety lepiej się czuły od tego zadeptywania robali ?
A ten refleksolog przedstawiał jeszcze jakieś inne metody pomagające uwolnić się od zmęczenia, lub opisywał jeszcze jakiekolwiek metody na inne dolegliwości ? Masz jeszcze z nim styczność na chacie ?

Offline scintilla

• Kreatywna
  • Panna nikt
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2011, 08:57:01 »
No bo głupio mi było przyznać, że ten człowiek odezwał się do mnie na czacie i nie bardzo wiem co o nim myśleć no i nie wiedziałam jak go inaczej nazwać. Podobno skuteczna, najbardziej kiedy się chodzi w szpilkach. Podał mi kilka przykładów jak kobiety, które po całym dniu chodzenia w obcasach wracając do domu zdeptały kilka owadów i kiedy wróciły do domu nie miały spuchniętych nóg jak zawsze, tylko poczuły relaks w stopach. Raz nawet był świadkiem eksperymentu, w którym jakaś kobieta jedną nogą zdeptała owada, a drugą nie i kiedy wróciła do domu jedna stopa bolała była spuchnięta, a tą którą nadeptała na tego owada nie. Podobno to trzeba robić specjalnym sposobem i umiejętnie nadeptywać na te owady tak, żeby w jednej sekundzie od razu je zdeptać.
Wiecie, ja podchodzę do tego raczej neutralnie ani w to wierzę ani w to nie wierzę, bardziej traktuje to jako ciekawostkę, tym bardziej, że jak się rozmawia z kimś na czacie to się o nim nic nie wie i nie wiadomo ile prawdy jest w tym co ktoś pisze.
W każdym razie ja nie będę tego próbować, bo jakoś sobie nie wyobrażam, żeby specjalnie coś deptać, nawet jeśli to tylko owad, więc nie dowiem się czy rzeczywiście działa czy nie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2011, 08:58:36 wysłana przez scintilla »

Offline Jacksons

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2011, 09:53:05 »
Jeśli komuś pomaga taka terapia, to niech ją sobie stosuje, czemu nie, może ma tu też swój udział siła sugestii.
A pisał ten refleksolog jaki rodzaj robaków musi być zgniatany; prusaki, karaluchy ? Nie mam zamiaru akurat stosować tej terapii, tylko pytam z ciekawości, a prusaków i karaczanów brzydzę się okropnie, nawet gdy tylko na nie patrzę, nie mówiąc już o rozgniataniu ich gołą stopą. Blech... Obrzydlistwo. ; /

Offline scintilla

• Kreatywna
  • Panna nikt
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2011, 11:01:37 »
Podobno najlepsze do tego celu są pająki, bleeee, ale nie ma to, aż takiego znaczenia i to nie ma być zgniatane bosą stopą, w butach, podobno najlepiej pantoflach
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2011, 11:43:11 wysłana przez scintilla »

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: W pustce
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2011, 11:18:03 »
Biedne owady :D Ale to wydaje się nieprawdopodobne i chyba działa na zasadzie wiary.
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2011, 11:20:54 wysłana przez Obcy »
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline scintilla

• Kreatywna
  • Panna nikt
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2011, 11:37:50 »
Też tak myślę, raczej ogromna siła sugestii

Faris

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 01, 2011, 11:41:01 »
A tam robaczaki.

Pokrzywa jest dobra :D Lecznicza. Podepcze się, dostanie się tej wysypki, a jak zejdzie to skóra jak nowa :P

Offline Grotek

• Moderator Globalny
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 01, 2011, 14:32:56 »
Mi się zdaje że:
1.Ogromna siła sugestii
2.Może wzmaga to produkcje Endorfiny w jakiś sposób.
3.To może działać jak jakaś forma wyładowania się ...

Ale ogólnie jest to jakieś dziwne :P

Offline trash

• Profesor
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 01, 2011, 14:47:01 »
Cała ta historia brzmi jak jakiś zabobon wyjęty żywcem z najciemniejszych,najbardziej bagnistych i najbardziej zapadłych wiosek gdzieś na rubieżach carskiego imperium  <szok>

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 01, 2011, 15:02:56 »
Wiedziałem, że nie będę musiał komentować, bo trash to zrobi za mnie ;)

Offline Samek

• V.I.P
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 01, 2011, 17:36:21 »
Pierwszy raz słyszę o czymś takim, co napisała Scintilla. Trudno mi w to uwierzyć  ::)
Tracimy zdrowie w pogoni za pieniadzem tylko po to, by potem stracić pieniadze na odzyskanie utraconego zdrowia.

Offline scintilla

• Kreatywna
  • Panna nikt
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 01, 2011, 22:01:43 »
napisałam to tylko jako ciekawostkę

Offline Jacksons

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 02, 2011, 09:13:55 »
to nie ma być zgniatane bosą stopą, w butach, podobno najlepiej pantoflach
Nie wiem skąd mi się wzięło, to zgniatanie bosą stopą. Chyba z tego, że wydawało mi się oczywiste, że aby lepiej przechodził ten impuls energetyczny z robala do człowieka, to powinien być rozgniatany bosą stopą, a nie za pośrednictwem buta. Chodzi tu tylko (i aż) o siłę sugestii, a jeżeli komuś to pomaga, to i dobrze. Liczy się każdy sposób, byle skuteczny.
Heh, wiedziałem że Lon pewnie skomentuje to podobnie jak trash, albo w ogóle się nie odezwie czekając na komentarz trasha, co do którego byłem pewien, że będzie ciskał gromy. ;)
Faris: Pokrzywa jest dobra :D Lecznicza. Podepcze się, dostanie się tej wysypki, a jak zejdzie to skóra jak nowa :P
Faris o "Twojej" metodzie nie słyszałem. Deptanie pokrzywy ma za zadanie usunięcie zrogowaciałego naskórka na stopach, czy chodziło Ci że taki "zabieg" oddziaływuje dobroczynnie na skórę na całym ciele? Stosujesz tą metodę?
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2011, 09:28:56 wysłana przez Jacksons »

Faris

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 02, 2011, 13:44:21 »
Ja też zrozumiałam, że te robaki to bosą stopą mają być rozdeptywane.
Gdyby przez buty, to ja powinnam chodzić jak nowonarodzona a nie wiecznie zmęczona... :D

A z pokrzywą - raczej na zmęczone stopy. Czasami są opuchnięte od noszenia ciasnych butów, itp.